Aktualności

Warsztaty Florystyczne w Centrum Zdrowia Psychicznego DiM

Warsztaty Florystyczne w Centrum Zdrowia Psychicznego DiM

W sierpniu w naszym Środowiskowym Centrum Zdrowia Psychicznego DiM - Śródmieście, Ochota, Ursus, mieliśmy przyjemność zorganizować wyjątkowe warsztaty florystyczne dla dzieci. Warsztaty odbyły się we współpracy z SZANSĄ. Jesteśmy miejscem, które nie tylko oferuje wsparcie psychiczne, ale także angażuje młodsze pokolenie w różne aktywności, które pomagają w rozwoju ich zainteresowań i pasji.
 
Podczas warsztatów dzieci miały okazję wyrazić swoje uczucia i myśli poprzez tworzenie kompozycji z kwiatów. Te kwiaty, starannie wybrane i ułożone przez małe rączki, zasychały naturalnie, zachowując swoje piękne barwy. Uczestnicy wykorzystali do tworzenia kompozycji opakowania po puszkach, co dało nam świetną okazję do rozmowy na temat recyklingu i ponownego wykorzystania przedmiotów w codziennym życiu.
 
Z zaciekawieniem dowiedzieliśmy się, jakie kwiaty są ulubionymi gatunkami naszych małych artystów. Róża, tulipan czy kaktus okazały się być ich faworytami. Niespodziewanym hitem warsztatów okazała się gąbka florystyczna, której dzieci używały w sposób kreatywny i zabawny.
 
W trakcie zajęć unosiły się radosne komentarze pełne entuzjazmu, takie jak: "jak ja bardzo lubię kwiaty" czy "oj, jakie kolory, cudownie!". Ten warsztat był dla nas dowodem na to, jak ważne jest połączenie edukacji, kreatywności i dbałości o zdrowie psychiczne. Dzięki takim inicjatywom, dajemy dzieciom i młodzieży możliwość rozwijania się w bezpiecznym środowisku, pełnym wsparcia i zrozumienia.