O NAS

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży

Jest miejscem stworzonym z myślą o potrzebach najmłodszych. Wspólnie z partnerami: Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii oraz Fundacją "Zerwane Więzi" tworzymy skoordynowaną sieć działających ze sobą instytucji i podmiotów, w których zarówno dzieci, młodzież jak i rodzice i pedagodzy mogą uzyskać wsparcie i pomoc. Działania ŚCZPDiM finansowane są w całości z funduszy unijnych, dlatego nasze wsparcie na każdym poziomie jest całkowicie BEZPŁATNE!


Misja  

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży powstało w odpowiedzi na rosnące potrzeby najmłodszych pacjentów oraz ich rodziców w obszarze opieki psychologicznej i psychiatrycznej. W naszej pracy od zawsze kierujemy się zasadą, że Zdrowie pacjenta jest dla nas najważniejsza wartością”.

 

Cele

W związku z ogromnym zapotrzebowaniem w obszarze zdrowia psychicznego, wspólnie z partnerami projektu Fundacją „Zerwane Więzi” oraz  Mazowieckim Centrum Neuropsychiatrii Sp. Z.o.o, powołaliśmy Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży, które ma za zadanie przede wszystkim objęcie opieką psychologiczną dzieci i młodzieży oraz ich najbliższych, w sytuacji kryzysu psychologicznego.

Dzięki stworzeniu skoordynowanej sieci podmiotów specjalistycznej opieki na terenie dzielnic: Ochota, Ursus i Śródmieście najmłodsi pacjenci będą mogli skorzystać z fachowej porady. Projekt zakłada między innymi zagwarantowanie warunków do rozwoju lub budowania pozytywnych relacji interpersonalnych pomiędzy rówieśnikami, dziećmi oraz dorosłymi, a także prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych z zakresu zdrowia psychicznego. Rozpoznajemy realne problemy naszych pacjentów i podchodzimy indywidualnie do ich rozwiązywania.